29 sierpnia 2019

Home sweet home: Jak przygotować pokój dla ucznia?

Wakacje dobiegają końca. Już od poniedziałku wiele dzieci wróci do szkoły i rozpocznie kolejny rok edukacji. Dla niektórych rodziców jest to pierwszy raz, kiedy poślą swoje pociechy do szkoły. Stąd też nasuwa się pytanie: jak przygotować pokój dla ucznia?Początek roku szkolnego dla wielu dzieci jest ogromnym stresem. Dlatego też warto jest zadbać zarówno o komfort psychiczny naszego malucha, jak i o miejsce, w którym będzie spędzało najwięcej czasu, czyli jego pokój. Jest to miejsce, w którym nasze dziecko będzie się uczyło, a także odpoczywało. Dlatego też ważnym elementem wystroju każdego pokoju są meble.

https://malodesign.pl/pl/nowoczesne-krzesla-designerskie-design/krzeslo-lea

Każdy pokój ucznia powinien mieć biurko i krzesło. Biurko powinno mieć duży blat, na którym powinny się zmieścić przybory szkolne, zeszyty, książki czy też laptop do nauki. Ważne jest również krzesło do siedzenia. Mi osobiście bardzo podobają się krzesła nowoczesne. Stanowią one zarówno wyjątkowe, jak i designerskie rozwiązanie. Wiele z nich stworzone jest z wielu materiałów. Mają one oryginalne formy. Pasują również do wielu wystrojów mieszkań. Krzesła nowoczesne mogą się podobać i tym małym, jak i tym starszym uczniom. 

https://malodesign.pl/pl/regaly/regal-loras-r1


Również kluczowym elementem wystroju pokoju ucznia jest regał. Myślę, że stanowi on świetne rozwiązanie, gdyż można na jego półkach po ustawiać zabawki, kiedy dziecko jest jeszcze małe. Z kolei, gdy podrośnie i pójdzie do szkoły jest to doskonałe miejsce do trzymania podręczników, zeszytów czy też lektur. Regał jest miejscem, na którym wszystko można ładnie i przejrzyście poukładać. 

http://egaga.pl/wp-content/uploads/2015/09/Visby_lozko_Arendal_VY.jpg

Kolejnym ważnym elementem wystroju pokoju każdego ucznia jest łóżko. Dziecko po powrocie ze szkoły, jak również po intensywnej nauce i odrabianiu zadań domowych powinno mieć miejsce, w którym może sobie odpocząć. Łóżko jest niezbędne dla dziecka. Musi być ono wygodne i mieć odpowiedni rozmiar, gdyż musimy zapewnić dziecku zarówno zdrowy sen, jak i regenerację całego organizmu. Właściwy odpoczynek mocno wpływa na nasz organizm i nasze zdrowie, jak również na efekty nauki naszych maluchów. 

http://egaga.pl/wp-content/uploads/2015/09/Zestaw_1_Zdjecie_aranzacyjne_Visby_Young.jpg

Oprócz mebli ważnym elementem wystroju pokoju ucznia są z pewnością przybory szkolne oraz inne akcesoria, jakie ułatwiają naukę: mapy, książki i programy edukacyjne, gry, zabawki czy też lampki. Do tej pory uwielbiam, gdy w sklepach pojawiają się artykuły szkolne. Mam do nich słabość. Zawsze kupuję jakieś notesy, zeszyty, długopisy czy też zakreślacze. Wiadomo, że te wszystkie przybory same w sobie nie włożą wiedzy w głowę dziecka, ale z pewnością bardzo mu pomogą w nauce. 

A jak wasze przygotowania do nowego roku szkolnego?

Pozdrawiam - Madzia

5 komentarze

 1. Ja prawdę pisząc nigdy nie miałem specjalnego pokoju jako uczeń... :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wazny temat, czas tak szybko biegnie a za chwilke juz szkola :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre biurko, krzesło i łóżko to podstawa. Bardzo fajny tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz można super urządzić przestrzeń :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo serdecznie dziękuję za pozostawione komentarze :)
Odwdzięczam się za każdą obserwacje - tylko daj mi znać :)
Kwadrans dla Ciebie jest miejscem, które tworzymy razem :)