19 sierpnia 2019

Jak znaleźć dobrego adwokata?

W życiu spotykają nas różne rzeczy i czasem możemy znaleźć się w trudnej sytuacji, w której będziemy potrzebować porady adwokata. Ale, jak znaleźć i wybrać dobrego adwokata? Odpowiedź znajdziecie w poście. Zapraszam.


Aktualnie, tak wiele słyszy się o rozwodach, walce rodziców o dzieci, ustaleniu praw do nich oraz alimentów. W związku z czym zawód adwokat do spraw rodzinnych jest na wagę złota. Adwokat z pewnością pomoże nam załatwić wszelkie formalności w sądzie, jak również zwiększyć naszą szansę na wygraną. Zna wszelkie przepisy oraz wie jak poruszać się pośród paragrafów.

Czym powinien wyróżniać się dobry adwokat?
Myślę, że dobry adwokat to ten, który jest ekspertem w swojej dziedzinie. Logiczne jest to, że wybierając danego adwokata, kierujemy się tym,  jaką dziedziną się on zajmuje  i w jakiej sprawie go potrzebujemy. Prawo jest dość szeroką dziedziną i wiele jest jej gałęzi. Adwokat powinien być zatem ekspertem w swojej dziedzinie. Idąc do niego z konkretną sprawą oczekujemy jak największej ilości informacji i rozwiązań na dany problem. Powinien on je znać nie tylko z przepisów kodeksu, lecz również z doświadczenia.

Równie ważna jest dobra reputacja.  Adwokat powinien być zatrudniony w kancelarii, która ma dobre imię. Wiadomo, że taka kancelaria dba o swój prestiż i zależy jej na tym, aby pracownicy udzielali profesjonalnych usług. W dobie internetu mamy nieograniczony dostęp do informacji i możemy zweryfikować wiarygodność danej kancelarii. Jak również poznać opinie na temat konkretnego adwokata od osób, które korzystały z usług danej kancelarii. W ten sposób otrzymujemy informacje z pierwszej ręki.

Dobry adwokat to cierpliwy adwokat. Ten, kto nie studiował prawa nie zna do końca wszystkich rozwiązań prawnych, które pomogły by rozwiązać dany problem. Wizyta u adwokata wiąże się z ogromnym stresem i nerwami, które uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie. Dobry adwokat w takiej sytuacji powinien cierpliwie wysłuchać nas i podzielić się z nami swoją wiedzą na określony temat, jak również pomóc rozwiązać owy problem. Wiadomo, że pozytywne rozwiązanie sprawy jest także sukcesem adwokata i świadczy o tym, jak dobry jest on w swojej dziedzinie.


Adwokat z pewnością powinien być rzetelny w swojej pracy i powinien wzbudzać nasze zaufanie. W końcu powierzamy mu najskrytsze i najintymniejsze sprawy. Aby móc jak najskuteczniej załatwić daną sprawę, musimy przekazać mu poufne informacje i musimy być pewni, że nie wykorzysta on ich w niegodziwy sposób.

Bycie adwokatem jest to pełnienie ważnej funkcji, która wiążę się z zaufaniem i ogromną odpowiedzialnością. Dlatego też tak istotne jest znalezienie dobrego adwokata. Sprawy niekiedy, potrafią ciągnąć się latami i ważne jest to, abyśmy nawiązali z nim dobrą relację, która pomoże nam przetrwać ten trudny czas i znaleźć właściwe rozwiązanie. 

Pozdrawiam  - Madzia

17 komentarze

 1. Wazny temat, mysle, ze pewnie przyda sie innym, oby jak najrzadziej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Warto jest jednak wiedzieć czym kierować się w znalezieniu dobrego adwokata.

   Usuń
 2. Karolina Witkowska22 sierpnia 2019 16:42

  Uważam ,że dobry awokat powinien być mieszanką dobrej gadki, zaufania i pewności siebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. W takich trudnych chwilach właśnie profesjonalna pomoc ma ogromne znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ważny temat. Kiedyś korzystałam z usług adwokata, ale mam nadzieję że nigdy już mi nie będzie potrzebny

  OdpowiedzUsuń
 5. Obyśmy nie musieli korzystać. Chyba, że w dobrej sprawie majątkowej🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesujący dobór tematu do tematyki panującej na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lepiej nie korzystać, bo to zawsze jest jakaś niemiła sytuacja ...
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja swojego adwokata mam już od kilku lat tego samego i jestem zadowolona ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety w tej kwestii nie mam dobrego doświadczenia. Choć uważam, że dobry adwokat to skarb.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przydatne informacje. W czasach gdzie na każdym kropku jeden z drugiego ostatnia skórę by zdarł, dobry adwokat na skale złota.

  OdpowiedzUsuń
 11. Znalezienie dobrego adwokata nie jest wcale takie latwe. Ja na szczęście mam siostre adwokata, wiec za rogiem 🙂

  OdpowiedzUsuń
 12. Na szczęście ma razie żadnego nie potrzebuje i oby tak zostało

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo przydatny post. Oby nigdy adwokat nie był mi potrzebny.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobry adwokat to skrab w momencie kiedy się coś dzieje

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy wpis i temat. Znalezienie dobrego adwokata to naprawdę ciężki kawałek chleba. Warto poczytać i popytać, by znaleźć kogoś, kto nam pomoże na często długiej i wyboistej drodze. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo serdecznie dziękuję za pozostawione komentarze :)
Odwdzięczam się za każdą obserwacje - tylko daj mi znać :)
Kwadrans dla Ciebie jest miejscem, które tworzymy razem :)