30 września 2019

Home sweet home: płytki cegłopodobne - pomysł na wyjątkowy wystrój mieszkania

Od dłuższego czasu świetnym pomysłem na wykończenie ścian są płytki cegłopodobne. Dziś w cyklu wpisów Home Sweet Home zapraszam na mały przegląd tego rodzaju aranżacji.


W aranżacjach wnętrza od dawna panuje moda na cegłę. Przykładowo, można wykorzystać ją do wykończenia ścian, kominków bądź kolumn. W tym celu  stosuje się elegancką cegłę klinkierową lub też odzyskuje się stare cegły, a następnie wykorzystuje się je jako element nowoczesnego wystroju. 
Cegłę możemy zastosować na zewnątrz, gdzie pokrywa ona elewacje budynków, jak również użyć ją wewnątrz na przykład w salonie czy też kuchni. Świetne rozwiązanie w tym przypadku stanowią płytki cegłopodobne.

źródło: https://muratordom.pl/wnetrza/prace-wykonczeniowe/plytki-scienne-ceglopodobne-stegu-nowoczesne-wnetrza-aa-dQ1e-Qvjt-nKVo.html

Płytki cegłopodobne stanowią nowoczesną alternatywę dla klasycznych okładzin ściennych. Świetnie imitują prawdziwą cegłę, dzięki czemu możemy wykorzystać je we wnętrzach, gdzie nie mamy możliwości korzystania z prawdziwej cegły bądź tego nie chcemy.

źródło: https://informatorbudownictwa.pl/porady/18329-jak-kleic-plytki-ceglopodobne

Na rynku znajdziemy szeroki wybór płytek cegłopodobnych. Przykładowo, możemy znaleźć płytki wykonane z gipsu lub betonu, bądź też bez fugi lub z gotową fugą, które sami w łatwy sposób możemy położyć.  Kolorystyka płytek także jest ogromna. Mianowicie, możemy znaleźć odcienie stonowane jak i kolor tradycyjnej cegły. Również światło, zarówno te słoneczne, jak i sztuczne  odbija się od powierzchni płytek, dzięki czemu dodatkowo rozświetla ono wnętrze. 

źródło: https://plytkarnia.pl/category/stegu-stegu-plytki-ceglopodobne

źródło: https://www.homebook.pl/artykuly/1436/zobacz-rozwiazanie-ktore-nie-wychodzi-z-mody

Cegła  jest ponadczasowa. Mi bardzo podoba się to w jaki sposób jest ona wykorzystywana w aranżacji wystroju pomieszczeń. Jak już wcześniej wspomniałam świetną alternatywą dla niej są płytki cegłopodobne, które wyglądają identycznie jak prawdziwa cegła. Są łatwe w położeniu, przez co możemy zrobić to sami.

Mi najbardziej podobają mi się płytki cegłopodobne w odcieniach bieli oraz szarości.
A wam jak się podoba tego rodzaju aranżacja?

Buziaki - Madzia7 komentarze

 1. Bardzo mi się podobają aranżacje tego typu, zwłaszcza w mieszkaniach w stylu loftowym. Mnie najbardziej do gustu przypadła goła cegła i tak w przyszłości będzie wyglądała moja sypialnia :D

  Kasia pisze blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobają mi się zaprezentowane przez Ciebie aranżacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne, choć dla mnie nadają wnętrzu surowości, a za tym nie przepadam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie aranżacje mają swój klimat, ale ja na pewno postawiłabym na sporo ocieplających takie wnętrze dodatków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piekna jest taka ceglana sciana, dodaje wnetrzu klimatu i ciepla :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobają mi się takie aranżacje, ale zastosowane z umiarem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładnie to wszystko wygląda. Ten napis Home super.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo serdecznie dziękuję za pozostawione komentarze :)
Odwdzięczam się za każdą obserwacje - tylko daj mi znać :)
Kwadrans dla Ciebie jest miejscem, które tworzymy razem :)