10 sierpnia 2021

Xiaomi InFace Ultrasonic Ionic Cleaner - recenzja peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest to zabieg kosmetyczny, którego celem jest oczyszczanie porów oraz pozbywanie się martwego naskórka, poprzez wykorzystanie zjawiska kawitacji. Tego rodzaju zabieg możemy przeprowadzić zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Urządzeniem, które pomoże wykonać nam ten zabieg jest Xiaomi InFace Ultrasonic Ionic Cleaner. Zapraszam na jego recenzję.


Zacznijmy od początku. Czym jest kawitacja?  Kawitacja jest to metoda bezbolesnego oraz głębokiego złuszczania skóry. Stanowi ona alternatywę dla manualnego oczyszczania twarzy. Zabieg ten wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, czyli między innymi za pomocą Xiaomi InFace Ultrasonic Ionic Cleaner.  Konsekwencją wibracji ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości jest wzrost metabolizmu komórek. Rozdrabniane są wówczas wszelkie zwapnienia oraz przyspieszone jest krążenie krwi, przez co następuje zwiększenie usuwania zbędnych produktów przemiany materii, a także aktywowane są różne enzymy w komórkach.  
Urządzenie Xiaomi InFace Ultrasonic Ionic Cleaner kupiłam w zeszłym roku (listopad 2020) na Aliexpress. Przesyłka była bardzo szybka - 3 dni, gdyż towar został wysłany z magazynu w Polsce. Xiaomi InFace Ultrasonic Ionic Cleaner zapakowane było w papierowym kartoniku. W zestawie, jaki otrzymałam znajdowało się: 
 • urządzenie z nakładką ochronną,
 • kabel USB,
 • instrukcja obsługi,
 • oryginalne opakowanie.
 


Urządzenie Xiaomi InFace Ultrasonic Ionic Cleaner ma 4 tryby pracy: 

 • Głębokie oczyszczanie jonami dodatnimi ION+
 • Sonoforeza za pomocą jonów ujemnych ION-
 • Oczyszczanie ultradźwiękowe PEELING
 • Kojący masaż EMS PULSE 
Xiaomi InFace Ultrasonic Ionic Cleaner włącza się i wyłącza poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku power. 
Peeling kawitacyjny może być wykonywany w sumie przez osoby w każdym wieku i z każdym rodzajem twarzy. Jednakże w przypadku cery wrażliwej, podrażnionej czy naczynkowej, wykonanie zabiegu warto na początku skonsultować z kosmetologiem bądź dermatologiem. Szczególnie zabieg polecany jest osobom z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową, a także osobą ze zaskórnikami na twarzy, niewielkimi przebarwieniami, płytkimi zmarszczkami, cerom zmęczonym i ze ziemistym kolorytem skóry. Może być stosowany również przez osoby z cerą suchą i pozbawioną blasku.

Niestety występują także przeciwskazania, o których również należy wspomnieć: 
 • gorączka,
 • infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
 • rozrusznik serca,
 • przerwana ciągłość naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi,
 • zakrzepowe zapalenie żył,
 • ciąża,
 • czynna gruźlica,
 • metalowe implanty,
 • nowotwory. 

Aby móc poprawnie wykonać peeling kawitacyjny najpierw trzeba oczyścić twarz, usunąć wszelkie resztki z makijażu. Następnie zwilżyć twarz ciepłą wodą - peeling powinien być wykonywany na wilgotnej skórze, wówczas wykorzystuje zjawisko kawitacji. Po dłuższym przyciśnięciu przycisku power, urządzenie się włącza i następnie wybrać tryb PEELING. Należy trzymać łopatkę do wewnątrz, główkę skierować w dół i przesuwać nią po twarzy przez 3 minuty. Należy pamiętać, że po każdym użyciu, urządzenie należy zdezynfekować, gdyż znajdują się na nim bakterie. 

O innych funkcjach urządzenia Xiaomi InFace Ultrasonic Ionic Cleaner nie będę tu pisać, gdyż tak naprawdę jeszcze ich nie używałam (cały czas zapominam o nich). Przedstawię wam wyłącznie efekty dotyczące funkcji peelingu. 


Xiaomi InFace Ultrasonic Ionic Cleaner odmienił moją pielęgnacje. Dość długo zastanawiałam się nad jego zakupem i powiem wam, że to był jeden z moich lepszych zakupów. Dzięki peelingowi kawitacyjnemu pozbyłam się problemu zaskórników, a walczyłam z nimi dość długo. Zauważyłam, że pory są zdecydowanie mniejsze. Cera, po peelingu, początkowo jest zaczerwieniona, ale później wszystko jest ok. Skóra jest dobrze oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń, gładka w dotyku i promienna. Aktualnie staram się stosować peeling kawitacyjny systematycznie, raz w tygodniu/max na dwa tygodnie. Miałam etap, gdzie zapominałam o urządzeniu i zauważyłam pogorszenie się kondycji skóry. Największe efekty widziałam już po pierwszym użyciu urządzenia.

Innymi plusami Xiaomi InFace Ultrasonic Ionic Cleaner są:
- wytrzymała bateria
- waga urządzenia - jest ono lekkie i praktyczne
- cena. 

Czasem zastanawiam się czemu tak długo zwlekałam z jego zakupem. Szczerze mogę polecić wam Xiaomi InFace UltraSonic Ionic Cleaner. Myślę, że nie pożałujecie tego zakupu.

Buziaki - Madzia 1 komentarze

 1. Od miesiąca mam ochotę na to urządzenie i pewnie niedługo do mnie trafi :). Sporo dobrego o nim czytałam, a lubię tego typu gadżety :P

  OdpowiedzUsuń

Bardzo serdecznie dziękuję za pozostawione komentarze :)
Odwdzięczam się za każdą obserwacje - tylko daj mi znać :)
Kwadrans dla Ciebie jest miejscem, które tworzymy razem :)