12 maja 2023

Mała Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni w Karkonoszach

Wiosna jest jedną z najpiękniejszych pór roku. Jest to okres, w którym przyroda budzi się do życia. Moim zdaniem nie ma nic piękniejszego. Wówczas, dobrym pomysłem jest móc wybrać się na wycieczkę. I w dzisiejszym poście przedstawię wam jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach, jakie warto jest odwiedzić. Zapraszam na post: Mała Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni w Karkonoszach.

źródło: https://www.malajaponia.pl/


Mała Japonia jest to jedno z piękniejszych miejsc w Karkonoszach, jakie warto jest zobaczyć. Na terenie Małej Japonii znajduje się Ogród Japoński SIRUWIA, ale nie jest to zwykły ogród japoński, a miejsce stanowiące kawałek prawdziwej Japonii. W którym możemy się poczuć, jak w Kraju Kwitnącej Wiśni. Spróbować ich tradycyjne słodycze, napić się zielonej herbaty oraz zaopatrzyć się w pamiątki i suweniry z tego cudownego miejsca. 

Ogród Japoński został skomponowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów, a także filozofią feng shui. Spacerując po ogrodzie możemy podziwiać przepiękne widoki charakterystyczne dla Karkonoszy, jak i zachwycać się japońską sztuką bonsai. Mała Japonia łączy w sobie zarówno tradycję, jak i nowoczesność. Dzięki takiemu połączeniu zwiedzanie ogrodu jest czymś wyjątkowym. Może być niesamowitą przygodą nie tylko dla naszych pociech, ale i nas samych. 

źródło: https://www.malajaponia.pl/


Gdy już wspomniałam o naszych pociechach to chcę powiedzieć wam, że na terytorium Małej Japonii znajduje się nowoczesny plac zabaw dla dzieci, w którym są dziesięciometrowe zjeżdżalnie. Jest to najnowsza atrakcja turystyczna, która zapewnia dzieciom beztroską zabawę, a dla dorosłych chwilę dla siebie. Po spacerze możemy zrobić sobie chwilę przerwy, zasiąść w kawiarni i delektować się zieloną herbatą oraz przekąskami prosto z Japonii.

Dużym udogodnieniem dla zwiedzających jest darmowy parking a także możliwość zwiedzania Ogrodu razem z psem. Warunkiem jest pilnowanie porządku oraz sprzątnie po swoim pupilu. W dni deszczowe otrzymujemy od obsługi parasolki. Żaden deszcz nie jest nam straszny.

źródło: https://www.malajaponia.pl/


We wpisie opisałam wam tylko niektóre atrakcje, jakie znajdują się w Małej Japonii. Oferta jest znacznie bardziej bogatsza. Wszelkie informacje znajdziecie na stronie internetowej malajaponia.pl. Myślę, że jest to fajne miejsce do odwiedzenia zarówno w pojedynkę, jak i z rodziną.

Podzielcie się wrażeniami z wycieczki do Małej Japonii.

Pozdrawiam - Madzia


1 komentarze

Bardzo serdecznie dziękuję za pozostawione komentarze :)
Odwdzięczam się za każdą obserwacje - tylko daj mi znać :)
Kwadrans dla Ciebie jest miejscem, które tworzymy razem :)