18 lipca 2023

5 ulubionych podcastów kryminalnych na Youtube/Spotify część II

Jestem ogromną fanką historii kryminalnych i podcastów true crime. W dzisiejszym poście podzielę się z wami kolejną porcją niesamowitych twórców, którzy robią kawał świetnej roboty oraz ich dzieł. Zapraszam na post: 5 ulubionych podcastów kryminalnych na Youtube/Spotify część II

ulubione podcasty kryminalne na youtube, podcasty true crime na spotify, podcasty kryminalne spotify, polecane podcasty true crime, true crime spotify, kwadrans dla ciebie

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/przera%C5%BCenie-mistyczny-przera%C5%BCaj%C4%85cy-3215406/Jeśli mnie obserwujecie na Instagramie to doskonale wiecie, że jestem ogromną fanką podcastów true crime i słucham je wszędzie. Lubię je słuchać w wolnej chwili, a także przy sprzątaniu czy też przy gotowaniu. 

W dzisiejszym poście dzielę się z wami już po raz drugi piątką moich ulubionych podcastów. Szczerze powiedziawszy ciężko mi było zdecydować się na kilka  konkretnych i przedstawić je wam tu. Pierwszy taki post z tej serii powstał 3 lata temu, więc najwyższa pora, by zrobić jakąś aktualizację. Pierwszym twórcą, którego chcę wam szczerze polecić się jest kanał Olgi Herring - Olga Herring True Crime. Olga robi kapitalną robotę. Każdy jej podcast opowiada niesamowitą historię. Są to podcasty bardzo długie i pełne szczegółów, a takie podcasty uwielbiam najbardziej. 


Kolejną twórczynią jest autorka podcastu w półmroku. Historie, jakie są opowiedziane na kanale są znacznie krótsze, ale są ciekawe. Podoba mi się barwa twórczyni i sposób, w jaki przedstawia daną historię. 


Na podcast W Świecie Słów trafiłam zupełnie przez przypadek, ale bardzo szybko trafił do moich ulubieńców. Jest to jeden z niewielu podcastów, do których wracam nagminnie i odsłuchuje ponownie już odtworzone podcasty. Paulina Król, czyli twórczyni ma niesamowitą charyzmę, barwę głosu, która hipnozuje. W szczególności lubię te długie podcasty, ale nie pogardzę tymi krótszymi. Podcasty okraszone są smaczkami od autorki. Uwielbiam słuchać jej dygresji. 


Podcastem, na którego odcinki czekam jest również KrymiKrąg - Podcast Kryminalny. Od pierwszego odcinka spodobał mi się styl opowiadania przez twórczynię historii oraz klimat, jaki tworzy na swoich podcastach. Potrafię się tak mocno w niego w słuchać, że totalnie odcina mnie od rzeczywistości. Głupio to brzmi, ale słuchanie twórczyni pozwala mi się całkowicie zatopić w daną sytuację. 


Ostatnim podcastem, jaki chcę wam dziś polecić jest podcast Szkic Kryminalny. Twórczyni podcastu przedstawia historie kryminalne z Polski. Są one przygotowane rzetelnie, skrupulatnie. Przekazują ogrom informacji zarówno na temat przestępcy, jak i ofiary. Bardzo lubię, gdy dany podcast zawiera tak dużą ilość informacji i buduje nam obraz postaci.

Od zawsze interesowała mnie psychika człowieka i dlatego też, tak bardzo fascynują mnie historie kryminalne. Psychika człowieka jest nieodgadniona. 

Oczywiście ilość podcastów, do jakich wracam systematycznie jest większa i z chęcią podzielę się z wami kolejną dawką ciekawych profili na Youtube oraz Spotify. Osobiście, zdecydowanie bardziej wolę tą drugą platformę do odsłuchiwania podcastów, a wy?

Link do poprzedniego wpisu: 


Podzielicie się ciekawi kanałami, niekoniecznie muszą to być profile z podcastami kryminalnymi.

Buziaki - Madzia2 komentarze

  1. Podcastów nie słucham, jakoś nigdy mnie nie interesowały na tyle i mam wrażenie, że nie mam do końca czasu na to :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja słucham, w każdej chwili, gdy tylko mogę. Po prostu relaksuje mnie to :D

      Usuń

Bardzo serdecznie dziękuję za pozostawione komentarze :)
Odwdzięczam się za każdą obserwacje - tylko daj mi znać :)
Kwadrans dla Ciebie jest miejscem, które tworzymy razem :)