8 czerwca 2021

Wosk i knot - recenzja świecy i wosków sojowych

Od lat jestem ogromną fanką świec oraz wosków zapachowych. W ostatnim czasie miałam możliwość przetestowania świecy i wosków sojowych marki Wosk i Knot. O moich wrażeniach przeczytacie w dalszej części. 

wosk i knot, świece sojowe, woski sojowe, woski zapachowe, wosk różowa czekolada, wosk bawełna i oliwka, wosk i knot opinie, wosk i knot sklep,

Wosk i Knot jest to polska firma zajmująca się głównie produkcją  świec sojowych oraz wosków. Wszystkie produkty robione są są ręcznie, począwszy od roztopienia wosku, przytwierdzenia knotu, aż po przyklejenie własnoręcznie zrobionej etykiety. Do produkcji produktów firma Wosk i Knot wykorzystuje 100% wosku sojowego oraz najlepszych składników. Wszystko w zgodzie z dbaniem o środowisko.

Testowałam świece o zapachu skórka chleba + karmel, a także dwa woski sojowe różowa czekolada oraz bawełna + oliwka.

wosk i knot, świece sojowe, woski sojowe, woski zapachowe, wosk różowa czekolada, wosk bawełna i oliwka, wosk i knot opinie, wosk i knot sklep,


Świeca sojowa skórka chleba + karmel zapakowana była w papierowym kartoniku z drewnianym serduszkiem, w minimalistycznym stylu, co mi się mega podoba. Jest to świeca wytworzona ręcznie w 100% z wosku sojowego, który nie zanieczyszcza powietrza i jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Szkło, w którym znajduje się świeca nadaje się do recyklingu, co jest kolejnym plusem. Świeca ma pojemność 300 ml, zaś czas jej palenia to 50 godzin. 

Powiem wam szczerze, że gdy otrzymałam przesyłkę i zobaczyłam świece o zapachu skórki chleba i karmelu to byłam lekko zaskoczona, a może i nawet rozczarowana. Jednak po odpaleniu świecy, gdy poczułam jej zapach... Mmm... Byłam zachwycona. Nawet nie spodziewałam się, że takie małe cudeńko będzie zawierało w sobie tak niesamowity zapach. Ciężko mi go opisać, bo nie jestem najlepsza w opisywaniu zapachów, ale spróbuję. 

Moim zdaniem jest to słodki zapach, nie tyle karmelu, a wanilii. Nie jest on mdły ani nachalny, co przy moich bólach głowy jest ważne.  Zapachu chleba za bardzo nie wyczuwam. Po odpaleniu świecy jej zapach unosi się po całym mieszkaniu, otulając go cudownym, słodkim aromatem. Tworzy to niesamowity klimat. Dzięki swojemu opakowaniu świeca nie tylko ładnie i ciekawie prezentuje się, gdy jest zapalona, ale także gdy nie pali się. 

wosk i knot, świece sojowe, woski sojowe, woski zapachowe, wosk różowa czekolada, wosk bawełna i oliwka, wosk i knot opinie, wosk i knot sklep,

wosk i knot, świece sojowe, woski sojowe, woski zapachowe, wosk różowa czekolada, wosk bawełna i oliwka, wosk i knot opinie, wosk i knot sklep,


Testowałam również dwa zapachy wosków zapachowych: różowa czekolada oraz bawełna + oliwka. Woski zapakowane były w papierowe kartoniki. Mają one postać kostek czekolady o gramaturze 50g. Intensywność ich zapachu zależy od tego ile kostek włożymy do kominka, a także od wielkości pomieszczenia, w jakim je palimy. Po odpaleniu kominka, zapach wosku jest dość długo wyczuwany.

Wosk sojowy różowa czekolada ma przepiękny, słodki zapach. Nie jest to typowy zapach czekolady, a mieszanki słodyczy i maliny. Nie jest on nachalny, lecz delikatny i bardzo przyjemny. Uwielbiam!

Z kolei wosk sojowy bawełna + oliwka, jak dla mnie jest to zapach dopiero co wypranego prania, a także świeżo wysprzątanego mieszkania. Kocham ten zapach!!!

wosk i knot, świece sojowe, woski sojowe, woski zapachowe, wosk różowa czekolada, wosk bawełna i oliwka, wosk i knot opinie, wosk i knot sklep, kwadrans dla ciebie

Bardzo się cieszę, że mogłam poznać markę Wosk i Knot oraz jej produkty. Z pewnością moja przygoda z nią nie skończyła się tylko na tych produktach, bo z przyjemnością przetestowałabym świece o zapachu Kwiat Bzu czy też Jogurt + Maliny. Na stronie Wosk i Knot znajduje się ogromny wybór zapachów, zarówno świec jak wosków. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Taka świeca może być też fajnym pomysłem na prezent. 

Kupując produkty Wosk i Knot wspieramy tym samym nasze rodzime firmy. Wszystkie produkty są wytworzone w zgodzie z dbaniem o środowisko. Ich opakowania również są ekologiczne.

Pozdrawiam - Madzia5 komentarze

 1. Bawełna i oliwka najbardziej do mnie przemawia :). Ja akurat wolę te bardziej świeże, owocowe i kwiatowe świece i woski :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uwielbiam wszystkie te zapachy, które mają w sobie "to coś" :)

   Usuń
 2. Ostatnio zamówiłam świecę sojową u znajomej i jestem bardzo zadowolona. Niesamowity zapach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Świece sojowe mają bardziej naturalny zapach, a także są znacznie zdrowsze dla naszego zdrowia.

   Usuń
 3. Świece sojowe z przyjemnością kupuję na prezent, jest do idealny podarunek.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo serdecznie dziękuję za pozostawione komentarze :)
Odwdzięczam się za każdą obserwacje - tylko daj mi znać :)
Kwadrans dla Ciebie jest miejscem, które tworzymy razem :)